ReSharper – Visual Studio için tavsiye plug-in (eklenti)

23 Eylül 2014

ReSharper Microsoft Visual Studio çok daha iyi bir IDE haline getiren tanınmış bir verimlilik aracıdır.


ReSharper bizlere Refactoring işlemlerini otomatik olarak bize sunmaktadır.

(Refactoring : Yazdılan kodun işlevini değiştirmeden, düzenli hale getirmek için uygulanan prensipler ve yöntemlere denir.)


Resharper kodlama yaparken C #, VB.NET, XAML, ASP.NET, ASP.NET MVC, JavaScript, CSS ve XML gibi dilleri kullandığında size kodlamanızla alakalı yardımcı çözümler getirmektedir.

Kodunuzu geliştirirken herhangi bir hata yaparsanız ya da kodunuzun optimize edilmesi gerektiği durumlarda resharper size öneriler sunacaktır.

Belirli bir standartda kod yazmanıza teşvik etmektedir. Kodlama standartları hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz size iyi bir yardımcı olacaktır.

Linkten  Resharper hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilir ve resharper’i indirebilirsiniz. http://www.jetbrains.com/resharper/

detay...

Visual Studio için Smart Paster Add-In

2 Ocak 2015


 Smart Paster panoya kopyalanan text'lerinizi Yorum, Literal string, Verbatim string (@string) ve StringBuilder olarak yapıştırabilmemizi sağlayarak  bize büyük kolaylık sağlamaktadır.

Genellikle server side tarafında herhangi bir text'i string e çevirmek istediğimizde bizi uğraştırmakta, zaman kaybı yaşatmaktadır. Çoğu zaman birden fazla satırlı text'lerle uğraşmak ciddi zaman kaybına ve can sıkıntılarına neden olur.

İşte bu tarz string'e çevirme işlemlerinde Smart Paster bize büyük kolaylık sağlamaktadır.

C# and VB.net dillerini,  VS 2013 ve VS 2015 versiyonlarını desteklemektedir. 

Ayrıca daha eski visual studio sürümleri için  (VS 2010,  VS 2012 )  tıklayınız. https://smartpaster2010.codeplex.com/
 

 

 

 


 

detay...